Salon klimatyzacji: pon-pt: 9-17, sob: 9-13

telefon: +48 798 744 677

e-mail: biuro@klimahome.pl

 

Praca zdalna, zamknięte ośrodki kultury oraz miejsca naszych ulubionych spotkań, zmuszają nasz do przebywania częściej, niż zwykle w naszych czterech ścianach. Pierwsze ciepłe dni  spędzone w naszym domu były namiastką tego z czym przyjdzie się mierzyć tego lata. Dlatego u wielu u nas pojawiła się co roczna obietnica „W tym roku zamontuję klimatyzację”. Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji ? - odpowiedź na to pytanie uzyskasz poświęcając kilka minut na ten artykuł.

 

 

 

Moc klimatyzatora

 

Omówiona została przy okazji poprzedniego artykuły dotyczącego klimatyzacji, dla przypomnienia dobierana zostaje do powierzchni pomieszczenia wraz z uwzględnieniem wszystkich źródeł ciepła. Wybór tego parametru spokojnie możemy pozostawić osobie wykfalifikowanej, która zaproponuje najrozsądniejsze rozwiązanie.

 

Głośność pracy urządzenia

 

Wielu klientów, zwłaszcza podczas montowania klimatyzacji w domowy biurze lub sypialni zwraca uwagę na hałas jaki generuje jednostka wewnętrzna. Większość urządzeń marki Daikin osiąga głośność na poziomie 19 dB. Dodatkowo wyposażone zostały w tryb pracy nocnej co pozwala maksymalnie wyciszyć jednostkę zewnętrzną, pozwalającą na spokojny sen bez zakłóceń.

 

Sterowanie nawiewem

 

Ruch żaluzji poziomych oraz pionowych jest standardem w klimatyzacji. Dzięki temu powietrze kierowane jest tam gdzie chcemy. Ciekawym rozwiązaniem jest efekt Coandy, który rozprowadza zimny strumień powietrza pod sufitem, dzięki czemu w pomieszczeniu komfort cieplny jest odczuwalny w dużo większym stopniu. Dla wszystkich pozostałych nie lubiących ingerować w ustawienia klimatyzacji, pozostaje opcja COMFORT korzystająca z czujnika obecności, która zapobiega nawiewaniu powietrza w naszą stronę automatycznie kierując ruch żaluzji w przeciwną stronę.