Salon klimatyzacji: pon-pt: 9-17, sob: 9-13

telefon: +48 798 744 677

e-mail: biuro@klimahome.pl

 

Każdego roku z powodu chorób wynikających z wdychania zanieczyszczonego powietrza umiera w Polsce 45 tysięcy osób. Największe miasta oraz okoliczne miejscowości przodują w rankingach na najgorsze powietrze w Europie. Smog stał się tematem numer jeden w okresie grzewczym powracającym każdej zimy, ale również w sezonie letnim nasze powietrze jest bardzo zanieczyszczone poprzez spaliny, ruch tranzytowy oraz emisję w wyniku spalania paliw stałych. Problem jest bardzo poważny, niestety rozwiązanie wymaga czasu, a wszystkim żyjącym w obecnych czasach pozostają półśrodki chroniące zdrowie swoje i swoich bliskich.

Oczyszczacz powietrza – niezbędne urządzenie w domu?

Każdy z nas w domu chce czuć się bezpiecznie i komfortowo. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy jak jakość powietrza, która znajduje się w naszym otoczeniu może wpływać na nasze zdrowie oraz samopoczucie.  Otacza nas wiele urządzeń generujących dodatnie jony, które obniżają naszą koncentrację, powodują bóle głowy, senność. Kationy, bo tak nazywane są jony dodatnie to nie wszystkie niespodzianki, wpływające na jakość powietrza w domu.

Kolejnymi zagrożeniami będącymi częścią powietrza, którym oddychamy jest smog. Cichy zabójca jak nazywany jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), potrafi przedostać się do naszego domu nawet podczas zamkniętych okien. Mieszanina pyłów PM10 i PM2,5 dzięki swojej mikroskopijności z łatwością trafia do naszego krwiobiegu uszkadzając pęcherzyki płucne powodując:

+ choroby układu oddechowego

+ raka płuc

+zwiększa ryzyko miażdżycy i chorób serca

+nadciśnienie

+Alzheimera

Z dodatkowych niechcianych gości w naszym powietrzu możemy wymienić jeszcze kurz, alergeny, lotne związki organiczne. Lista jest naprawdę długa, a sama jakość powietrza w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, na szczęście możemy przynajmniej w pewnym stopniu wpłynąć na nasze zdrowie używając oczyszczacz powietrza w naszym domu, biurze lub innym obiekcie użytkowym.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które filtruje, oczyszcza, jonizuje oraz dodatkowo nawilżą powietrze. Wszystko to odbywa się w wieloetapowym procesie filtracji powietrza przez odpowiednie filtry. W oczyszczaczu powietrza Daikin znajduje się ich aż 6:

  1. Filtr wstępny: Zatrzymuje większe cząsteczki kurzu (sierść zwierząt, pyły, włosy)

  2. Jednostka Streamer:

                      CLASH (ZDERZENIE): Filtr zatrzymujący kurz wychwytuje unoszone substancje ze szkodliwymi gazami, a Streamer rozkłada te gazy poprzez utlenianie.

                       CYCLE (CYKL): Filtr eliminujący zapachy adsorbuje i rozkłada zapachy. Wydajność eliminowania zapachów jest utrzymywana dzięki cyklicznej regeneracji wydajności adsorpcji. Nie występuje potrzeba wymiany filtra eliminującego zapachy, inaczej niż w przypadku filtrów z węglem aktywnym.

                       CLEAN (CZYSTOŚĆ): Usuwanie bakterii z filtra zatrzymującego kurz i z filtra nawilżającego.

  1. Elektrostatyczny filtr HEPA H13: Przechwytuje drobne cząsteczki kurzu

  2. Filtr przeciwzapachowy: Pochłania nieprzyjemne zapachy (Dym tytoniowy, zapach zwierząt, inne przykre zapachy)

  3. Filtr nawilżający: Dwuwarstwowy filtr nawilżający oczyszczone powietrze

  4. Aktywny generator jonów plazmy: Jonizator kationowo-anionowy dezaktywujący alergeny i pleśń

 

Oczyszczacz powietrza Daikin to bardzo dobry wybór gdy w grę wchodzi nasze zdrowie. Smog utrzymujący się w naszym kraju sprzyja rozwijaniu się wielu wirusów, jak również jest przyczyną wielu groźnych schorzeń, które widoczne będą w późniejszym etapie naszego życia. Najnowsze badania dowodzą, że oczyszczacz powietrza Daikin dezaktywuje ponad 99,9% Koronawirusa (SARS-CoV-2). Zarówno w dobie pandemii, czy też środowisku które nas otacza oczyszczacz powietrza staje się koniecznością, a nie dobrem luksusowym.

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, KUPUJĄC KLIMATYZACJĘ?

Praca zdalna, zamknięte ośrodki kultury oraz miejsca naszych ulubionych spotkań, zmuszają nasz do przebywania częściej, niż zwykle w naszych czterech ścianach. Pierwsze ciepłe dni  spędzone w naszym domu były namiastką...

Czytaj więcej

8 najczęstszych pytań o pompy ciepła

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością. Liczba użytkowników wzrasta z roku na rok, co powoduje podzielenie społeczeństwa na zwolenników tego typu rozwiązań oraz osoby, które definitywnie odrzucają pompę ciepła...

Czytaj więcej

6 skutecznych sposobów na czyste powietrze w twoim domu.

Każdego roku z powodu chorób wynikających z wdychania zanieczyszczonego powietrza umiera w Polsce 45 tysięcy osób. Największe miasta oraz okoliczne miejscowości przodują w rankingach na najgorsze powietrze w Europie. Smog...

Czytaj więcej

Pompy ciepła rozwiązanie dla patrzących w przyszłość

Jak wynika z raportu zamieszonego na stronie Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Rynek ten charakteryzuje się stale rosnącą wartością, a liczba pomp ciepła do 2030 r. w polskich domach...

Czytaj więcej

Jak dobrać moc klimatyzatora?

Klimatyzacja w naszych domach, mieszkania i biurach zaczyna gościć coraz częściej. Nad jej założeniem zastanawiamy się często już na etapie projektu, lub po paru sezonach w naszym „ciepłym domu”. Obecna...

Czytaj więcej

Zamów darmową wizytę aby otrzymać ofertę dopasowaną do Twojego domu lub mieszkania

Kontakt

KlimaHome Sp. z o.o.

ul. Karola Bunscha 12 / LU1 30-392 Kraków

NIP: 6793190167

REGON: 384432325 

Telefon do salonu:

+48 798 744 677

 
Wszelkie prawa zastrzeżone © KlimaHome 2020
projekt i wykonanie Studio graficzne