Salon klimatyzacji: pon-pt: 9-17, sob: 9-13

telefon: +48 798 744 677

e-mail: biuro@klimahome.pl

 

Coraz więcej osób decyduje się na montaż w swoim domu systemu klimatyzacji. Jest to bardzo funkcjonalna instalacja, która pozwala na zapewnienie optymalnych oraz bardzo komfortowych warunków mikroklimatycznych wewnątrz pomieszczeń. Na rynku istnieje wiele modeli urządzeń klimatyzujących, dzięki czemu każda z osób może wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Sprzęty różnią się od siebie parametrami, takimi jak chociażby wydajność pracy, sposób obsługi czy też zastosowane podzespoły.

Bardzo wiele osób decydując się na montaż klimatyzatora zadaje sobie pytanie, jak tego typu sprzęt wpłynie na wilgotność powierza w codziennie użytkowanych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, salon czy pokój dziecka. Ważną zależnością jest to, że im powietrze w pokoju jest cieplejsze, tym zawiera w sobie więcej wilgoci. Przełożyć się to może chociażby na rozwój grzybów czy bakterii powodujących choroby układu oddechowego. Zastosowanie klimatyzatorów pozwala radykalnie zmniejszyć poziom wilgoci powietrza.

Ciepłe powietrze przechodzi przez parownik, który ochładza oraz wykrapla parę wodną. Tak uzdatnione powietrze wraca do obiegu i może być przekazane z powrotem do pomieszczenia zapewniając optymalne warunki. Obniżony poziom wilgoci zapewnia nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo przebywania wewnątrz budynku.

Klimatyzatory z funkcją regulacji

Każde pomieszczenie jest inne i każde potrzebuje odmiennych warunków mikroklimatycznych, dlatego coraz więcej wytwórców urządzeń klimatyzujących decyduje się na zastosowanie w swoich sprzętach specjalnej regulacji. To właśnie ona umożliwia ustawienie optymalnych parametrów pracy całej instalacji. W ten sposób możliwe będzie zapewnienie najodpowiedniejszych warunków panujących w poszczególnych pomieszczeniach domu.

Jak wykazują badania, optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach wynosi od 40 do 60 procent. Jest on odpowiedni nie tylko dla człowieka, ale również dla wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych, ubrań, książek czy mebli.

Jaki klimatyzator wybrać?

Tak jak zostało już wspomniane, na rynku istnieje bardzo wiele modeli klimatyzatorów. Każde urządzenie powinno charakteryzować się kilkoma ważnymi aspektami, które spowodują, że sprzęt będzie możliwie najbardziej przydatny i funkcjonalny. Bardzo ważne jest, aby klimatyzator był energooszczędny. Pozwoli to na zmniejszenie wydatków przeznaczanych na prąd, który jest niezbędny do pracy urządzenia. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na głośność pracy klimatyzatora. Urządzenie tego typu powinno pracować niemal niezauważalnie, co zapewni maksymalny komfort pracy, relaksu oraz snu.

Podczas wyboru najodpowiedniejszego urządzenia dla siebie warto zwrócić uwagę na sposób obsługi klimatyzatora. Powinna ona być możliwie najbardziej wygodna i intuicyjna (najlepiej z wykorzystaniem pilota zdalnego sterowania). Dzięki temu możliwe będzie ustawienie właściwych parametrów z dowolnego miejsca w domu. Ponadto ważne jest, aby zwrócić uwagę na zastosowane filtry i inne części eksploatacyjne. Powinny być one łatwo dostępne, ponieważ znacząco skróci to czas przeprowadzania czynności serwisowych.

Firma KLIMAHOME już od długiego czasu zajmuje się dostarczaniem różnego rodzaju sprzętów i urządzeń, które znajdują swoje zastosowanie w wielu przestrzeniach (zarówno prywatnych, jak i służbowych). W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi energooszczędny system ogrzewania i chłodzenia Daikin Altherma 3 M. To nowoczesne urządzenie, które łączy w sobie funkcje dwóch osobnych sprzętów.

Jednostka została wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że może być użytkowana przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Ponadto prosta i intuicyjna obsługa powoduje, że żadna z osób nie będzie miała problemu z odpowiednim użytkowaniem sprzętu.

Daikin Altherma 3 M – zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom

Oferowana przez nas pompa ciepła w celu zapewnienia ogrzewania i chłodzenia pobiera do 75 procent niezbędnej energii z powietrza. Tylko pozostała część jest dostarczana w sposób tradycyjny – przez prąd. Oznacz to, że jednostka w znakomity sposób dba o energooszczędność całego systemu.

Oferowana przez nas pompa ciepła Daikin Altherma 3 M jest kompaktowych rozmiarów, co sprawia, że może być stosowana w każdej przestrzeni. Inżynierowie odpowiedzialni za opracowanie całego systemu zdecydowali się na zastąpienie dwóch osobnych wentylatorów jednym większym o zoptymalizowanej wydajności pracy. Pozwoliło to między innymi na obniżenie głośności jego pracy, a także na poprawę cyrkulacji powietrza w układzie.

Funkcjonalność przede wszystkim

Bardzo ważną informacją jest fakt, że pompą ciepła Daikin Altherma 3 M można sterować nie tylko za pomocą fizycznych klawiszy, ale także z wykorzystaniem specjalnej aplikacji na smartfony. Z poziomu aplikacji istnieje możliwość zarządzania harmonogramem pracy sprzętu, a także monitorowania wydajności systemu. Bardzo mocno ułatwia to codzienne korzystanie z urządzenia.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich sprzętów znajdujących się w ofercie naszej firmy, a także do zapoznania się z ich szczegółowymi parametrami technicznymi.

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pytania dotyczące rozwiązań w Naszych domach oraz oczywiście rachunków jakie przyjdzie nam płacić w zimie za źródło ciepła. Część Polaków przeszła już definitywnie na ogrzewanie gazowe, elektryczne lub pompą ciepła, korzystając przy tym z licznych dofinansowań. Na niektórych sytuacja ta została wymuszona ustawą antysmogową lub innymi sankcjami. Ile tak naprawdę może kosztować Nas ogrzewanie w domu? Czy rzeczywiście jedno ze źródeł ciepła ma większą przewagę nad innymi oraz co z ogrzewaniem w nowych domach? Ze względu na znikomą ilość artykułów w Internecie dotycząca rzeczywistej wartości rachunków za pompę ciepła powietrze - woda prezentujemy swoje obliczenia.

 

Jak widać z poniższego wykresu wymiana źródła ogrzewania jest tematem najbardziej interesującym dla Polaków w ramach potrzeb inwestycyjnych, aż 34% respondentów wskazało ją jako najpilniejszą.

 

 

Naszym przykładem będzie domek zlokalizowany w Krakowie o powierzchni 150 m2 do ogrzania. Wybudowany zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021. Roczna energia cieplna na cele centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej to 11385 kWh. Ilość osób mieszkająca w domu to 4.

 

 

Dzięki narzędziom dostarczonym przez firmę Daikin mamy możliwość wstępnego obliczenia oraz dobrania do Naszego domu pompy ciepła. W tabeli powyżej zostały zawarte najważniejsze dane dla użytkownika końcowego.

 

Po pierwsze została oszacowana wymagana wydajność grzewcza dla Naszego budynku – w tym wypadku jest to 5,01 kW.

 

Kolejno przedstawione są temperatury wody na wylocie, procentowy udział pompy oraz grzałki jako elementu wspomagającego grzanie.

 

W środku tabeli możemy zauważyć wydajności naszego systemu, warto zwrócić uwagę, iż jest ona podana przy temperaturze -17,8 stopnia Celsjusza.

 

Ostatnimi elementami tabeli są wyliczenia najbardziej interesujące końcowego użytkownika czyli zużycie energii elektrycznej na cele centralnego ogrzewania, roczna energia cieplna potrzebna do C.O. i C.W.U. oraz oczywiście wartość SCOP.

 

Na podstawie tych danych możemy już wstępnie obliczyć, że koszt ogrzewania naszego domu wraz z ciepłą wodą to koszt około 2052 zł na cały rok. Wynika to z dodania do siebie zużycia energii na cele C.O. oraz C.W.U. i pomnożenia przez koszt jednostki energii elektrycznej. Takie obliczenia pozwolą Państwu oszacować koszty związane z użytkowaniem pompy ciepła w Państwa domu.

 

 

By ustalić skąd program obliczył takie wartości warto zajrzeć na tabelę również przesłane w raporcie z doboru. Prezentują one kształtujące się temperatury w danej strefie klimatycznej z podziałem na liczbę godzin w ciągu roku.

 

W programie doborowym znajdziemy jeszcze wiele ciekawych informacji takich jak zalety naszego rozwiązania, opis jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej, wizualizację wybranego modelu, a na życzenie klienta nawet schemat elektryczny i hydrauliczny.